Futbol takımları “Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun” pankartlarıyla sahaya çıkacak

Futbol takımları “Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun” pankartlarıyla sahaya çıkacak

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftası etkinlikleri kapsamında; 24-27 Kasım tarihleri arasında oynanacak müsabakalarda futbolcular, “Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun” temalı pankartlarla sahaya çıkacak.
Futbol takımları “Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun” pankartlarıyla sahaya çıkacak

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftası etkinlikleri kapsamında; 24-27 Kasım tarihleri arasında oynanacak Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig müsabakalarında futbolcular, “Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun”, “İyi ki Varsın Öğretmenim” temalı pankartlarla sahaya çıkacak.

 

Futbolcular, oynanacak müsabakalarda, seremoniye çıkarken sağ üst köşesinde Millî Eğitim Bakanlığı, sol üst köşesinde ise Türkiye Futbol Federasyonu’nun logolarının yer aldığı pankartlar taşıyacak.

 

Öğretmenin önemi vurgulanacak

Pankartlarda ayrıca;

“Öğrenmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” (Mutafa Kemal Atatürk)

“Ben ancak bir muallim olarak gönderildim.” (Hz. Muhammed)

“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” (Hz. Ali)

“Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez.” (Socrates) şeklinde öğretmenin önemini vurgulayan özlü sözlere de ver verilecek.

Futbolcuların taşıdıkları pankartlar, seremoniden sonra tribüne asılacak. 

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.